Przemoc seksualna wobec kobiet – przegląd badań

Definicja przemocy seksualnej obejmuje głównie trzy rodzaje zachowań: gwałt, próby gwałtu i molestowanie seksualne. Za tym prostym podziałem kryją się jednak wielkie ilości upokarzających zdarzeń, na które skazywane są kobiety – komentarze, nachalne prośby czy obsceniczne żarty, przypadkowe muśnięcia i bardziej konkretny dotyk, w końcu próby gwałtu i gwałty ze szczególnym okrucieństwem. Ile jest tych historii? Dlaczego wciąż tworzone są od nowa? Zapraszamy na nasz raport – przegląd z ostatnich badań polskich i europejskich.

dr Dawid Bączkowicz - Z-ca Dyrektora Instytutu Fizjoterapii Politechniki Opolskiej

Współpraca naszej Firmy z Politechniką Opolską w zakresie wdrożenia innowacyjnej metody badań stawów dowodzi, że staramy się być firmą odpowiedzialną społecznie. Wiemy, że blisko połowa osób po 50 roku życia ma problemy ze stawami. Zmiany zwyrodnieniowe struktur stawowych znacznie ograniczają ich codzienną aktywność. Problem ten nie dotyczy jednak wyłącznie osób starszych. To samo może spotkać osoby podejmujące aktywność fizyczną w postaci rekreacji bądź sportu amatorskiego, a w szczególności zawodowego.

Adam Studniarek z Team’u  ASA Biegiem po Zdrowie o maratonie w Kansas City

Prezentujemy artykuł napisany przez Adama Studniarka zawodnika Teamu ASA Biegiem po Zdrowie, w którym opisuje swoje przygotowania i udział w maratonie w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Bieg był bardzo specyficzny i ciekawy, a Adam Studniarek, jak się okazało, był jedynym Polakiem startującym w tym maratonie i bieg ukończył z bardzo dobrym wynikiem. 
 
Zapraszamy do lektury artykułu „Bieg z BBQ w tle czyli maraton w Kansas City!”

Zdrowie intymne kobiet

Kampania reklamowa LaciBios femina, pierwszego w Polsce doustnego probiotyku  ginekologicznego ma charakter edukacyjny. Kampania obejmuje stronę internetową www.zdrowieintymne.pl , na której można podzielić się swoimi problemami kobiecymi oraz uzyskać fachową pomoc lekarza ginekologa. Twarzą kampanii jest znana i lubiana dziennikarka Agata Młynarska.


Nasze marki: