Przemoc seksualna wobec kobiet – przegląd badań

Definicja przemocy seksualnej obejmuje głównie trzy rodzaje zachowań: gwałt, próby gwałtu i molestowanie seksualne. Za tym prostym podziałem kryją się jednak wielkie ilości upokarzających zdarzeń, na które skazywane są kobiety – komentarze, nachalne prośby czy obsceniczne żarty, przypadkowe muśnięcia i bardziej konkretny dotyk, w końcu próby gwałtu i gwałty ze szczególnym okrucieństwem. Ile jest tych historii? Dlaczego wciąż tworzone są od nowa? Zapraszamy na nasz raport – przegląd z ostatnich badań polskich i europejskich.

Dobroczynne działanie kwasów Omega-3

Uważa się, że dieta bogata w kwasy omega-3 obniża poziom tzw. „złego” cholesterolu, wpływa też na nasze ciśnienie tętnicze, obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II oraz ryzyko powstawania zakrzepów naczyniowych.

Choroby serca. Czy jest się czego bać?

Maria Brzegowy: Niestety tak. Choroby serca i całego układu krążenia to jedna z najczęstszych przyczyn przedwczesnych zgonów. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że w 2030 roku roczna liczba zgonów z powodu chorób układu krążenia przekroczy 23 mln.

Czy Polsce grozi epidemia ślepoty?

„Oko jakie jest każdy widzi, ale nie każde oko widzi dobrze. To, że skala problemu jest coraz większa jest przez wielu z nas niedostrzegane, a wystarczy przytoczyć smutne statystyki: 10 mln osób nosi okulary, a kolejne dziesięć ustawia się po nie w kolejce”.

Co jeszcze oprócz wizyty u okulisty i noszenia okularów możesz zrobić dla swoich oczu?

W trosce o kobiety

Kiedy wzrasta ryzyko infekcji intymnych, kiedy dochodzi do zaburzenia równowagi w mikroflorze dróg rodnych, od czego zależy prawidłowa flora bakteryjna pochwy oraz jakie należy podejmować działania profilaktyczne, by zabezpieczyć się przed rozwojem szczepów patogennych. Na te, i wiele innych pytań związanych ze zdrowiem intymnym, odpowiedzi można znaleźć w dodatku tematycznym „W trosce o kobiety”, jaki ukazał się 5 lutego br. razem z Gazetą Wyborczą.

Jak dbać o oczy?

Statystyki są przerażające. Przeciętny Polak każdego dnia spędza ponad sześć i pół godziny wpatrując się w ekran jednego ze swoich elektronicznych urządzeń. Zdecydowanie najwięcej czasu – 132 minuty dziennie – pochłania nam komputer, 98 minut telewizor, 90 minut telefon a 61 minut tablet.

Jaki ma to wpływ na nasze oczy?

ASA wspiera Wrocławski  Klub  Piłkarski „ODRA WROCŁAW”

Wrocławski  Klub  Piłkarski Odra Wrocław od wielu lat prowadzi profesjonalne szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Będąc Organizacją Pożytku Publicznego, finanse pozyskuje dzięki rodzicom i zaprzyjaźnionym firmom m.in. z tzw. 1% podatku, a także  dzięki sponsorom.
 
ASA od kilku już lat wspiera młodych adeptów, tego, bardzo popularnego w Polsce sportu. Zależy nam, by dzieci i młodzież mogła realizować swoje pasje. Często jest bowiem tak, że pomimo chęci nie mają gdzie ćwiczyć.
 


Nasze marki: