Preparaty do higieny intymnej

O tym, że miejsca intymne wymagają szczególnej pielęgnacji wie każda kobieta, jednak wybór preparatów do tego przeznaczonych jest ogromny. Czy wszystkie są takie same, czy się czymś różnią? Czym się kierować wybierając płyny do higieny intymnej?

Czego szukać?

Pessar czy szew? Mechaniczne sposoby podtrzymania ciąży.

Kiedy kobieta zachodzi w upragnioną ciążę, groźba ewentualnego poronienia jest dla niej wielkim dramatem. Niestety, możliwych przyczyn niedonoszenia ciąży jest wiele, a wśród nich – niewydolność szyjki macicy. W takich przypadkach pacjentce proponuje się szew okrężny albo pessar. Która metoda jest skuteczniejsza i w jakich okolicznościach pada decyzja o ich zastosowaniu?

Przyczyny niewydolności szyjki macicy

Objawy menopauzy – jak je złagodzić?

Menopauza to naturalny, nieodłączny element cyklu biologicznego, który daje o sobie znać w postaci charakterystycznych objawów. W jaki sposób sobie z nimi radzić, podpowiadamy to z ekspertem programu „Zdrowa ONA” – ginekologiem, seksuologiem prof. dr n. med. Violettą Skrzypulec-Plintą.

Wygodna bielizna - komfort i zdrowie

Któż z nas nie lubi pięknej bielizny? Bielizna jednak to nie tylko urok i czar, ale przede wszystkim wygoda i komfort. Źle dobrana nie tylko uwiera i powoduje odgniecenia oraz otarcia, ale w konsekwencji może wywołać poważne problemy zdrowotne. Jak wybierać bieliznę, by połączyć funkcjonalność z pięknym wyglądem?

Materiał i wykonanie

Czy wiesz co to jest zespół uogólnionej odpowiedzi zapalnej?

Do powstania zespołu uogólnionej odpowiedzi zapalnej przyczyniają się czynniki edno- lub egzogenne. Wśród czynników egzogennych należy wymienić: wirusy, bakterie, grzyby oraz pasożyty, a cała ta grupa wyposażona jest w białka lub glikoproteiny. Moment ich połączenia się z receptorami istniejącymi na komórkach systemu odpornościowego staje się przyczyną do wywołania  nieswoistej odpowiedzi immunologicznej, która nie będąc sumiennie monitorowana może skutkować zespołem uogólnionej reakcji zapalnej (SIRS).

Żelazo – czy wiesz o nim wszystko?

Jest składnikiem hemoglobiny, a jego niedobór może prowadzić do anemii – to podstawowe informacje na temat żelaza. Pora sięgnąć głębiej i poznać kilka innych, nie mniej istotnych faktów związanych z tym pierwiastkiem.


Nasze marki: