Polka u ginekologa – RAPORT

Niska wykrywalność nowotworów kobiecych oraz wysoka umieralność z ich powodu niechybnie świadczą o tym, że Polki zbyt rzadko odwiedzają gabinety ginekologicznie. Dlaczego? Jaka jest nasza postawa wobec badań i czym zastępujemy korzystanie z usług lekarza? Zapraszamy na nasz raport, będący zestawieniem kilku ważnych, polskich badań.

Polka u ginekologa – jak często?

Diagnozowanie chorób metabolicznych

Otyłość, cukrzyca, dna moczanowa, choroby tarczycy - co łączy te tak odległe jednostki chorobowe? Dlaczego zostały wymienione jednym tchem? Dlatego, bo nie wynikają z zakażenia czy też urazu, jakiemu został poddany organizm. Dlatego, gdyż wszystkie związane są z nieprawidłowościami przemiany materii - wadami metabolizmu. Dlatego, iż ich wspólna, choć bardzo ogólna nazwa brzmi - choroby metaboliczne.

Powikłania cukrzycy

Cukrzyca należy do chorób metabolicznych charakteryzujących się hiperglikemią (podwyższonym poziomem cukru we krwi). Jest to choroba przewlekła, która niezdiagnozowana lub zdiagnozowana i nieleczona prowadzi do groźnych powikłań w organizmie pacjenta.

Najbardziej niebezpieczne jest występowanie cukrzycy, która jest nieodpowiednio leczona z utrzymującymi się przewlekle wysokimi poziomami cukru we krwi lub cukrzyca niezdiagnozowana u osób nie badających się regularnie.

Postanowienia noworoczne, czyli aktywność fizyczna i żywienie w trakcie wysiłku

Po obfitującym w gastronomiczne szaleństwa okresie Świąt Bożego Narodzenia wiele osób postanawia zadbać o swoje zdrowie, uprawiać sport i zdrowo się odżywiać. Część z tych postanowień ma niestety krótki żywot – realizujemy je przez kilka pierwszych dni roku i szybko o nich zapominamy. Co zrobić, aby zdrowa dieta i sport towarzyszyły nam przez cały czas?

Czego nie wiemy o otyłości? Zbędne kilogramy okiem eksperta

24 października obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Otyłością, który zwykle jest dobrą okazją do przypomnienia o tym problemie. Czy jednak do końca zdajemy sobie sprawę z tego, czym otyłość tak naprawdę jest i jak sobie z nią radzić oraz jej zapobiegać? W morzu sprzecznych informacji warto wysłuchać głosu ekspertów.


Nasze marki: