Kwasy omega-3 – czyli korzystne działanie tłuszczów

Choć o profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego wiemy coraz więcej, zarówno zapadalność, jak i umieralność na schorzenia układu krążenia utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie. Szacuje się, że w Polsce 50% zgonów jest spowodowanych chorobami serca, które w większości przypadków wynikają z niewłaściwego odżywiania, w tym nadmiernego spożywania tłuszczów o niekorzystnym dla zdrowia składzie.

Higiena intymna kobiet w czasie ciąży i połogu

Podczas ciąży organizm kobiety przechodzi szereg zmian. Jedną z nich jest zmiana kwasowości, czyli pH pochwy. Dzieje się to pod wpływem hormonów – w czasie ciąży wzrasta stężenie estrogenów, progesteronu i HCG, co skutkuje zmianą kwaśnego odczynu pochwy na zasadowy. W tym czasie śluzówka pochwy jest intensywnie rozpulchniona, a komórki jej nabłonka gromadzą zwiększoną ilość glikogenu. W związku z tym, że naturalna odporność organizmu podczas ciąży spada, kobieta jest szczególnie narażona na infekcje bakteryjne i grzybicze.

Niebezpieczne zmiany skórne

Okres wakacyjny to czas, kiedy odsłaniamy naszą skóre i staramy się opalić, aby wyglądać bardziej atrakcyjnie. Bardzo często ekspozycja na promienie słoneczne źle wpływa na wcześniej występujące znamiona lub inne zmiany skórne. Nadmierne opalanie bez użycia filtrów UVA i UVB może również prowadzić do poważnych chorób skóry i nowotworów.

Nowa piramida żywienia – drogowskaz dla każdego

Czytelnicy „Apetytu na Zdrowie”, zainteresowani zagadnieniami żywienia człowieka oraz dietetyki, zapewne często i ze zdumieniem odczytują kolejne publikacje i książki na te właśnie tematy.

Stopa Cukrzycowa

Choroby cywilizacyjne w obecnych czasach są coraz częstszym problemem zdrowotnym. Jedną z najczęściej występujących chorób w tym zakresie jest cukrzyca oraz powikłania wynikające z jej przebiegu. Jednym z powikłań związanych z wieloletnią cukrzycą jest tzw. stopa cukrzycowa.

Witamina D – niedoceniana a jedna z najważniejszych

Skład preparatu Osteovit D3 Forte uwzględnia dwa najistotniejsze w profilaktyce osteoporozy składniki – wapń, w postaci dobrze przyswajalnego węglanu wapnia – oraz witaminę D3, która znacznie ułatwia jego wchłanianie. Przyjmowanie preparatów z witaminą D3 jest ważne szczególnie jesienią i zimą. Od października do marca w naszych szerokościach geograficznych organizm nie produkuje bowiem witaminy D3 pod wpływem promieni słonecznych.


Nasze marki: