Kobieta w sieci – przegląd badań

O ile kobiety wciąż walczą o uprawnienie w wielu aspektach życia, o tyle, jak się zdaje, nie dotyczy to sieci. Jesteśmy świetnie zorientowane w kwestiach funkcjonowania Internetu, komunikacji, czy robienia zakupów. Ale jak przedstawia się to w konkretnych liczbach? Zapraszamy na nasz przegląd badań.

Kobiety – internautki. Ile ich jest?

Obecnie ogromna ilość internetowych kampanii reklamowych skierowana jest właśnie do kobiet. Czy oznacza to, że kobiety stanowią już połowę użytkowników sieci? A może jest ich nawet więcej, niż mężczyzn?

Dni płodne czy niepłodne

Określenie płodności okazuje się zadaniem niełatwym. Choć już w szkołach uczy się, jak przebiega cykl kobiecy, to jednak trudność określenia „tych” dni jest powszechna. Czy wynika ona z niechęci do szukania informacji, czy braku wiary w cykl? Kiedy mamy dni płodne, a kiedy nie i czy jest metoda na ich określenie?

Po co?

Preparaty do higieny intymnej

O tym, że miejsca intymne wymagają szczególnej pielęgnacji wie każda kobieta, jednak wybór preparatów do tego przeznaczonych jest ogromny. Czy wszystkie są takie same, czy się czymś różnią? Czym się kierować wybierając płyny do higieny intymnej?

Czego szukać?

Badanie genów metabolizmu i otyłości cz.1

Osoby mające dolegliwości związane z trawieniem czy metabolizmem, które uniemożliwiają odchudzanie, wykonać powinny badania genetyczne. Dotyczą one genów związanych m.in. z metabolizmem węglowodanów i tłuszczów. Dzięki nim można dobrać najbardziej optymalną dla siebie dietę.

Polimorfizmy i mutacje genów.

Pessar czy szew? Mechaniczne sposoby podtrzymania ciąży.

Kiedy kobieta zachodzi w upragnioną ciążę, groźba ewentualnego poronienia jest dla niej wielkim dramatem. Niestety, możliwych przyczyn niedonoszenia ciąży jest wiele, a wśród nich – niewydolność szyjki macicy. W takich przypadkach pacjentce proponuje się szew okrężny albo pessar. Która metoda jest skuteczniejsza i w jakich okolicznościach pada decyzja o ich zastosowaniu?

Przyczyny niewydolności szyjki macicy

Objawy menopauzy – jak je złagodzić?

Menopauza to naturalny, nieodłączny element cyklu biologicznego, który daje o sobie znać w postaci charakterystycznych objawów. W jaki sposób sobie z nimi radzić, podpowiadamy to z ekspertem programu „Zdrowa ONA” – ginekologiem, seksuologiem prof. dr n. med. Violettą Skrzypulec-Plintą.


Nasze marki: